Vyhledávání

Co jsou létající lampiony štěstí?

Lampiony štěstí, které možná znáte také jako létající lampióny, lampiony přání nebo létající přání, jsou v podstatě malé horkovzdušné balóny, které ale umí zanechat velký dojem. Mezi jejich největší výhody patří bezhlučnost, nízká náročnost na manipulaci, bezpečný a hlavně ekologický provoz.

Historie lampionů štěstí a přání

Lampiony štěstí, které se do Evropy dostaly až v několika posledních letech, pocházejí z jihovýchodní Asie, kde vznikly asi ve 3. století našeho letopočtu. Protože jejich světlo září na kilometry daleko, byly původně využívány jako signalizační zařízení k válečným účelům, postupem času se z nich ale naopak stala poselství míru. Dnes jsou lampiony štěstí nedílnou součástí mnoha asijských obřadů a festivalů a i u nás si začínají získávat své místo. 

Poselství lampionů štěstí

Lidé po celém světě podlehli kouzlu těchto zářících luceren a mnoho z nich věří, že s tím, jak lampion štěstí stoupá k nebi, odnáší s sebou jejich bolest, smůlu, problémy a trápení, a naopak čím výše lampion vyletí, tím více lásky, bohatství a štěstí vás v budoucnu čeká. Kromě toho na lampion můžete před vypuštěním napsat svá tajná přání a doufat, že tak budou snáze vyslyšena. Proto se pro tyto kouzelné svítící lucerny v České republice vžil také název lampiony přání.